Логопедична АБВГДейка
Логопедичний сайт для вчителів-логопедів та батьків
Головна | Каталог файлів | Реєстрація | Вхід
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Що Вас цікавить?
Консультації [18]
Конспекти логопедичних занять [50]
Мої файли [12]
Довідник дефектолога [24]
Розвиток дихання [4]
Презентації для дітей [10]
Демонстраційний матеріал [6]
Артикуляційна гімнастика [11]
Логопедичні ігри [28]
Вхід на сайт

Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 103
Друзі сайту
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store
 • Best uCoz Websites
 • Статистика

  Онлайн всього: 2
  Гостей: 2
  Користувачів: 0
  Головна » Файли » Довідник дефектолога

  завантажити ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ В ІНКЛЮЗИВНОМУ КЛАСІ
  [ Викачати з сервера (715.4Kb) ] 09.11.2016, 14:13

  Сьогодні в Україні відбувається формування нової освітньої політики, яка передбачає включення кожної дитини у загальноосвітній процес і тим самим забезпечує реалізацію її права на освіту. Сучасна школа повинна виховувати та навчати дітей, які належать до різних етнічних груп та культур, які говорять на різних мовах, мають різні можливості, інтереси тощо. Тому школа має враховувати ці відмінності і не обмежуватись однаковим підходом до всіх дітей.
  Для широкої громадськості ідеї інклюзивної освіти та її впровадження в Україні сьогодні є ще малознайомими. Однак процес інклюзії в освіті - залучення дітей із особливими освітніми потребами до умов загальноосвітніх навчальних закладів - існував в українському суспільстві завжди. Більш інтенсивно і чітко цей процес проявив себе наприкінці 90-х років. Саме в цей період спостерігається збільшення кількості дітей із особливими освітніми потребами в загальноосвітніх школах.
  Інклюзивна освіта пов’язана, насамперед, з тим, що число дітей, які потребують корекційного навчання, неухильно росте. Окрім зростання кількості дітей з обмеженими можливостями, наголошується тенденція якісної зміни комплексного характеру порушення у кожної окремої дитини. В основу інклюзивної освіти покладена ідеологія, яка виключає будь-яку дискримінацію дітей, яка забезпечує однакове ставлення до всіх людей, але створює спеціальні умови для дітей з особливими освітніми потребами. Навчання дітей з особливими освітніми потребами ґрунтується на принципах виваженої педагогіки, дієвість яких підтверджується і від використання якої виграють усі діти. Вона передбачає, що різноманітність між людьми є природнім явищем.
  Через обмеження у спілкуванні, самообслуговуванні, пересуванні розвиток цих дітей значною мірою залежить від задоволення їхніх потреб іншими людьми, а це становить багатогранний процес соціально-педагогічної інтеграції та інклюзії, зокрема. Освіта дітей з особливостями психофізичного розвитку на сьогодні є однією із найважливіших завдань для країни. Тому необхідно
  створити дійсно інклюзивне середовище в навчальних закладах, де кожен зможе відчути важливість свого існування. Суспільство зобов’язане дати можливість кожній дитині, незалежно від її потреб та інших обставин, повністю реалізувати свій потенціал, приносити користь суспільству і стати повноцінним його членом.
  Як свідчить практика запровадження інклюзивного навчання в Україні, учителі загальноосвітніх шкіл, які звикли протягом багатьох років працювати за налагодженою системою, апробованими навчальними планами, виявилися ні мотиваційно, ні змістовно, ні особистісно не готовими до нових вимог, які ставить перед ними інклюзивна освіта.
  Крім цього, велику роль відіграє і недостатність у педагогів знань про особливості розвитку, навчання і виховання учнів з особливими освітніми потребами. І цілком можна зрозуміти занепокоєння учителя, у клас якого потрапляє така дитина. Адже це викликає цілу низку запитань стосовно організації навчально-виховного процесу, його дидактичного та технічного забезпечення, адекватного оцінювання потенційних можливостей учнів з психофізичними вадами, врахування їх індивідуальних особливостей, взаємодії класного колективу, батьків та «інклюзованої» дитини.

  Категорія: Довідник дефектолога | Додав: oks5543 | Теги: діти з особливими потребами, інклюзивна освіта
  Переглядів: 194 | Завантажень: 29 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
  Всього коментарів: 1
  avatar
  1
  Дякую!!!
  avatar
  Усі матеріали сайту надані їх авторами для публікації або завантажені з відкритих джерел мережі Інтернет 
  і опубліковані виключно для ознайомлення та власного користування.
  Копіювання та цитування матеріалів сайту дозволяється та вітається 
  за умови надання активного посилання на сайт abcd-logoped.at.ua
  Логопедичний сайт для логопедів та батьків
  Никнейм Логопедична АБВГДейка зарегистрирован!